O Nas Jastrzębia Góra  Oferta  Atrakcje 
Galeria  Jak Dojechać...  Regulamin   Reklama 

Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra jest najdalej na północ wysuniętą miejscowością w Polsce, położoną na wysokości 33 m klifowego wybrzeża, które oddziela Jastrzębią Górę od przepięknej plaży, zachęcającej do słonecznych oraz morskich kąpieli. Pierwsza wzmianka o tym miejscu pojawiła się w 1848 r. jako nazwa najwyższego wzniesienia pomiędzy Rozewiem a Chłapowem, tj. Habichtsberg, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy właśnie Jastrzębia Góra. Niezwykłe walory krajobrazowe oraz fauna i flora skłaniają do poznawania Parku Krajobrazowego poprzez piesze i rowerowe wycieczki. Szczególnie warto zobaczyć Przylądek Rozewie z Latarnią Stefana Żeromskiego, Bielawę na torfowiskach bądź Wąwóz Lisi Jar, gdzie występuje bardzo różnorodna roślinność. Z portu w pobliskim Władysławowie można wypłynąć na morską wycieczkę. Pasjonaci wędkowania mają możliwość wypłynięcia kutrem rybackim na połów dalekomorski. Pasjonaci podwodnej przygody będą mogli uczestniczyć w „zwiedzaniu” wraków zatopionych blisko brzegu jak i leżących na większych głębokościach.
W niepogodę zapraszamy do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, gdzie czekają na gości kryte pływalnie, siłownie, sala gimnastyczna i gabinety odnowy biologicznej. Jastrzębia Góra jest jednym z najbardziej znanych kąpielisk morskich wybrzeża pomorskiego i przyciąga corocznie tysiące turystów. Bliska odległość od Trójmiasta: Gdynia, Sopot, Gdańsk oraz Mierzei Helskiej czy Łeby pozwoli na realizację bardzo atrakcyjnego urlopu nad morzem.


W najbliższej okolicy Domu Gościnnego WALDEK znajdują się:
sklep spożywczy (30 m), stołówka oferująca smaczne, domowe posiłki (50 m), przystanek PKS (200 m), kościół (250 m), basen, kort tenisowy (500 m), wypożyczalnia rowerów (600 m), smażalnia ryb, restauracja, apteka, poczta (800 m), dojście do lasu (500 m ), zejście na plażę (700 m).

Kwatery Jastrzębia Góra, kwatery w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Jastrzębiej Górze, wolne pokoje Jastrzębia Góra

Noclegi Rozewie, kwatery wolne pokoje nad morzem, kwatery Władysławowo

Biuro Rachunkowe w Katowicach ...   Kantor Katowice, kursy walut w Katowicach ...   Kantor Bydgoszcz, kantory w Bydgoszczy ....  
Hotele w Polsce    Directory   Katalog Stron Internetowych    Kwatery Jastrzebia Góra, dom gościnny Waldek